Nowy Krool... dla Ciebie!

Opublikuj

Autor: Redakcja Networkio, 2014-11-25 15:21:02

"Dawno nie czytałem tak optymistycznej książki, która z taką mocą i wiarą akcentuje prawdziwą wartość istoty ludzkiej. Książka pokazuje nam, że nie jesteśmy lub nie musimy być popychaną ludzką kukłą, modelowaną przez siły zewnętrzne, narzucane wzorce konsumpcji, pracy, odpoczynku.  Stać się prawdziwym humanum. A gdy  na tej trudnej drodze poszukiwania swojej tożsamości ogarnie Cię zwątpienie otwórz znowu karty książki Jarka i Roberta. Powodzenia!!!!". W taki sposób najnowszą książkę Roberta Krool'a i Jarosława Sikory zarecenzował prof. Krzysztof Opolski.

 
 

Dokąd zmierzają sprawy…?

Być może pytanie to jest istotą kreowania okazji przedsiębiorczych w życiu. Czy ktoś nam to jednak powiedział np. w szkole? Czy ktoś nas notorycznie pytał: co czujesz na temat przyszłości? Co widzimy oczyma wyobraźni? A co rodzi się w sercu, gdy myślimy
o przyszłości? Nikt poza nami, de facto, nie jest w stanie odpowiedzieć na te pytania, tak by odpowiedzi na nie… służyły nam!
Nie mam pewności, czy to ostatnie zdanie dociera do czytelnika… kłopot jaki widzę na co dzień jest już tak powszechny, że „trudno-dyskusyjny”. Ludzie uprawiają hazard życiowy, robią zakłady na samych siebie, a potem obwieszczają, że to życie jest niesprawiedliwe. Wiemy,
że hazard uzależnia. Ale co jest tego przeciwieństwem? Co jest przeciwieństwem gry hazardowej?

Czemu służą cuda i kryjówki…?

Spójrzmy na mity i legendy. Tzw. skarby były zawsze schowane w jakiejś kryjówce, skrytce lub odległej krainie cudów. Zazwyczaj oddzielonej od bohatera i jego świata zestawem unikalnych potworów, pokrętnych koszmarów oraz demonów wszelkiej maści. Joseph Campbell m.in. w książce „Potęga Mitu” wskazał na monomit, który jest pierwowzorem wszystkich historii, nazwał go Wędrówką Bohatera. To cenne i wartościowe zagadnienie, gdyż stawia nas przed kilkoma pytaniami, na które odpowiedzi kryją się w nas samych, a nie w świecie zewnętrznym, na co wskazuje foremka każdego mitu:

1.       Co chcę ukryć przed światem?
2.       Od czego uciekam?
3.       Po co – nie widzę cudów?
4.       Czym siebie uwodzę? A jak innych?
 
Jonasz Kofta zauważył, by: „Rzec durniowi, że jest durniem. Nawet gdy asekuruje się odgórnie”. Zatem jak powyższe pytania zada sobie – dureń?
Każdy z nas ma chwilę słabości, więc rolę durnia znamy dobrze… z autopsji. Jako starszy dureń, postawiłbym te „pytania na durnia” tak:

Ad. 1.        W jakiej dziedzinie chcę zostać przedsiębiorcą albo milionerem?
Ad. 2.        Jaką mam wizję siebie i swoich celów?
Ad. 3.        Moje marzenia i który milioner jest dla mnie przykładem realizacji swoich marzeń?
Ad. 4.        Moja motywacja i jak zarazić innych moją motywacją?

W naszej książce przemycamy intrygującą wiele osób kwestię. Pytanie o uważność. Naszym zdaniem jest to: wrażliwe zatrzymanie się nad właściwą niejasnością…

Widzisz niejasności pomiędzy tymi dwoma grupami pytań? Zatrzymaj się nad każdą z nich. Poobcuj z nią trochę. Nie spiesz się… obserwuj spokojnie, uważnie. Zadawaj pytania, poczekaj świadomie na kolejne odpowiedzi wnętrza. Nie bierz pierwszej lepszej.
A kryjówki, skrytki i cuda zaczną się powoli wyłaniać z tej mgły, czy raczej oparów absurdu….

Powyższy esej pochodzi z najnowszej książki J. Sikory & R. Kroola „Na okruchach uważności…”, Fundacja LifeSkills 2014. 

Więcej o książce przeczytasz tutaj: http://www.naokruchach.pl/na-okruchach/ 

Tymczasem dla wszystkich użytkowników portalu Networkio.eu przygotowaliśmy specjalną niespodziankę - 3 egzemplarze książki "Na okruchcach uważności...".

Co trzeba zrobić, żeby książkę dostać?

To proste. W dyskusji do poniższego artykułu wskaż na tę WARTOŚĆ, która jest dla Ciebie najważniejsza - każdego dnia, i opisz DLACZEGO. Do trzech autorów odpowiedzi z największą ilością 'lajków' powędrują książki.

Czas konkursu: od teraz do godziny 10:00 w poniedziałek 01. grudnia.

Powodzenia!

O autorach książki "Na okruchach uważności...":

Robert Krool - Mentor i diagnostyk rozwojowy, w swoim 26-letnim dorobku poświęcił ponad 10 tys. godzin osobistym konsultacjom. Wykonał 2 tys. indywidualnych analiz wyróżników behawioralnych w kontekście użyteczności ról kierowniczych oraz eksperckich. Reżyser strategii w 50 projektach wdrożenia użytecznych zmian. Jeden z nielicznych biegłych sądowych w kraju, w dziedzinie restrukturyzacji i oceny ryzyka biznesowego. Sklasyfikowany przez magazyn THINKTANK na 7. miejscu w rankingu najbardziej wpływowych doradców biznesu w Polsce. Autor 8 książek, w jego seminariach wzięło udział ponad 500 tys. menedżerów i przedsiębiorców. 

Jarosław Sikora - Doktor nauk medycznych, specjalista drugiego stopnia z chorób wewnętrznych. Autor prac naukowych z zakresu psychofarmakologii centralnego układu nerwowego oraz biologii nowotworów. Twórca projektów edukacyjnych: Fundacji Edukacyjnej Sikory, High Flyer, Fundacji LifeSkills oraz Kursu Sikory. Od ponad 20 lat jego kurs specjalizuje się w edukacji przedmedycznej, ma ponad 10 tys. absolwentów oraz około 1 tys. kursantów rocznie. Mentor, poświęcił ponad 10 tys. godzin na wdrażanie skutecznych strategii i narzędzi diagnostyki rozwojowej. Inicjator badań wpływu edukacji na rozwój i wyniki użyteczności życiowej.

 
 

Edycja komentarza

Traktuj zaznaczony tekst jako obrazek | link | pogrubienie | kursywa

Nowy Komentarz

Aby dodać komentarz zaloguj się !