Przestępstwa ekonomiczne. Rozmowy Kontrolowane

Opublikuj

Autor: Maciej Maciejewski, 2016-07-28 09:32:45

Piramidy finansowe, banksterzy, lichwiarze, pseudo windykatorzy i antykomornicy. Czy jest w Polsce jakaś organizacja, która ogarnia i zajmuje się tego typu problemami? Teraz tak. Dziś rozmawiamy z Waldemarem Ruszelem, prezesem Stowarzyszenia Edukacji i Wsparcia Poszkodowanych Majątkowo.

Waldemar Ruszel & Maciej MaciejewskiWaldemar Ruszel & Maciej Maciejewski

Do tej barwnej ale konkretnej rozmowy zainspirowała mnie pierwsza konferencja z cyklu „Lepszy świat wokół nas”, która odbyła się 9 czerwca 2016 roku na Politechnice Rzeszowskiej. W jej trakcie specjaliści poruszali zagadnienia dotyczące tematyki, o której niewiele się mówi (lichwa, parabanki, piramidy finansowe, nierzetelni windykatorzy i komornicy, e-sądy) przez co spora część społeczeństwa wpada w różnego rodzaju kłopoty.

Dlaczego przestępcy w polskim biznesie mają szerokie pole do działania? Z jakiego powodu ludzie wciąż dają się im nabierać? A co zrobić z tak bardzo słabą edukacją na temat zjawisk o charakterze przestępczym? Jak można temu zaradzić? Jak wyedukować społeczeństwo na temat przestępstw ekonomicznych (gospodarczych)? Czym jest i jak będzie działać Stowarzyszenie Edukacji i Wsparcia Poszkodowanych Majątkowo? O tym wszystkim rozmawiałem z jego pomysłodawcą i prezesem Waldemarem Ruszelem:

Jeśli ktoś stracił pieniądze – nic nie stracił.

Jeśli ktoś przegrał bitwę i stracił wojsko – mało stracił.

Jeśli ktoś stracił wiarę – wszystko stracił.

Edycja komentarza

Traktuj zaznaczony tekst jako obrazek | link | pogrubienie | kursywa

Nowy Komentarz

Aby dodać komentarz zaloguj się !