ALeA... iacta est

Opublikuj

Autor: redakcja Networkio.eu, 2015-06-29 14:31:02

„Jeżeli przyjechałeś tu dzisiaj po motywację zewnętrzną, która opada po kilku dniach, to muszę Cię rozczarować. Tutaj jej nie dostaniesz. To spotkanie nie służy nakręcaniu się, motywowaniu się na chwilę, by osiągnąć jakiś krótkoterminowy efekt. Spotkania Akuna Leadership Academy są dla ludzi świadomych, dojrzałych menedżerów, którzy wiedzą, co chcą zrobić ze swoim życiem, ze swoją karierą.” – tak rzeczowo  i „prawdziwie” warsztaty Akuna Leadership Academy rozpoczął Marcin Maciąg Country Manager Akuna Polska.

 

Zaczęło się!...

Zmotywowani i przeszkoleni menedżerowie Akuna w sobotnie popołudnie 13 czerwca opuścili **** Park Hotel Diament pełni entuzjazmu i energii do działania. Uczestnictwo w pierwszym z trzech planowanych spotkań nowej odsłony Akuna Leadership Academy to ogromny zastrzyk wiedzy, a przede wszystkim praktyki.  Każdy uczestnik efektywnie wykorzystał ten dzień i poświęcony czas, bo nie każdy mógł wziąć udział w warsztatach i nie każdy będzie szkolił się na kolejnych.

Kilka słów o motywacji i strategii 3K

Powitanie uczestników należało oczywiście do człowieka o wielkim sercu, z którego od lat znany jest w środowisku network marketingu - Prezesa Akuna Polska – Tomasza Kwolek. Prezes oczywiście wraz z wszystkimi Akunowiczami aktywnie w spotkaniu uczestniczył.
Country Manager Akuna Polska Marcin Maciąg wyłożył bardzo przystępnie, jakie znaczenie ma sprecyzowanie swoich celów, poszukiwanie swojego „dlaczego” czy określenie indywidualnego miernika sukcesu. A wszystko to analiza pierwszego K, pierwszego z trzech etapów w ramach strategii 3K, czyli koncentracji. Pan Maciąg sam będąc znakomitym erudytą i coach’em oddał następnie głos wykładowcom - praktykom, którzy osiągnęli ogromny sukces, a bazując na swoim ogromnym doświadczeniu, mieli za zadanie gruntowne przeszkolenie uczestników.



Lista i wiarygodność

Pierwszym szkoleniowcem był Wiceprezydent Grzegorz Rutkowski, który już 12 lat buduje struktury menedżerskie z Akuną. Przed przystąpieniem do warsztatów w przekonujący sposób wyjaśnił zjawisko odpowiedzialnej wolności w pracy z Akuną. „To nie biznes, w którym nic się nie robi, a pieniądze płyną. Żaden biznes nie działa bez jakiegokolwiek wkładu pracy. I od każdego z osobna zależy, jak do organizacji swojej pracy odpowiedzialnie wykorzysta swoją wolność w biznesie z Akuną.”

I tutaj przeszliśmy do części praktycznej, w której uczestnicy pracowali z listą kontaktów.

Wnioski:
·         Listę kontaktów tworzymy stale, przez cały czas prowadzenia swojego biznesu.
·         Najważniejsza jest wiarygodność – polecasz i szkolisz efektywnie tylko wtedy, jeśli sam konsumujesz produkty i pracujesz według określonych zasad.
·         Lista pozostawiona tylko „w głowie” nie jest listą kontaktów.
·         Selekcjonuj informacje, jakich będziesz udzielał rozmówcy – przekaż to, co chce i powinien usłyszeć.
·         Jeśli nie planujesz, to i tak planujesz, ale porażkę.
 


Telefony w dłoń


Gdy już zrobiona i przeanalizowana jest lista kontaktów, trzeba działać dalej i… umówić się na spotkanie. W tym temacie, nie bez powodu, w roli specjalisty wystąpiła Dyrektor Sieci Regionalnej Kazimiera Sądel-Wróbel, która zajęła pierwsze miejsce w rankingu Akuna za cały rok 2014, uzyskując tytuł menedżera najskuteczniej rozbudowującego struktury menedżerskie. Rozluźniła i jednocześnie zainspirowała towarzystwo odegranymi scenami pokazującymi dobrze i źle przeprowadzone rozmowy telefoniczne, a także pokazała, jak postępować w przypadku zimnych i ciepłych kontaktów. Po wysłuchaniu teorii uczestnicy rozeszli się z własnymi telefonami do osobnych sal, by popracować w grupach. Efekty zadania praktycznego omawiali na forum, co pozwoliło im uczyć się na błędach i czerpać z doświadczenia innych. Nie tylko dzielono się swoimi sukcesami, ale także tym, co w pracy z klientem czy potencjalnym współpracownikiem sprawia problemy. „Warsztaty to świetne miejsce, by szlifować swoją pewność siebie” – tak skomentował tę część Marcin Maciąg, analizujący przeprowadzone prace w grupach.

Złote zasady:
·         Ustal, czy dana osoba ma w tym momencie czas na rozmowę.
·         Koniecznie przygotuj się przed rozmową. Przypomnij, a najlepiej zapisz sobie kilka informacji, faktów na temat tej osoby.
·         Podaj korzyści, jakie będzie miał ze spotkania. Jeżeli znasz tę osobę, to wspomnij o korzyściach, którymi najbardziej będzie zainteresowana.
·         Zaintryguj – dopasowanie do osoby, którą znasz, do której dzwonisz.
 


Pierwsze wrażenie możliwe tylko pierwszy raz


Czy potrafisz odpowiednio zainteresować swojego rozmówcę? Jak budujesz relacje ze słuchaczem? Czy znasz reguły pierwszego wrażenia? Przychodzisz na spotkanie, by coś dać, czy coś zabrać? Czy naprawdę interesuje Cię osoba, z którą rozmawiasz, czy to tylko gra? Czy zamykasz swoje spotkania sprzedażą? Te pytania zadała uczestnikom z kolei Dyrektor Sieci Regionalnej Bogumiła Cichocka, której przygotowanie merytoryczne, jak przed każdą „pierwszą prezentacją” było imponujące. Każdy odpowiadając sobie na te pytania indywidualnie zrobił swój własny rachunek sumienia, który pozwolił na wyciągnięcie konkretnych wniosków i podjęcie działań samorozwojowych.

Wnioski:
·         4 reguły pierwszego wrażenia: pierwsze 20 słów, pierwsze 20 kroków, pierwsze 20 sekund i… pierwsze 20 cm2.
·         Czas spędzony na pierwszych spotkaniach to klucz do finansowego sukcesu.
·         Asy sprzedaży nie wypowiadają prawie nigdy słowa „czy”.
·         Pamiętaj, że nie sprzedaje się cech, ani zalet, lecz korzyści!
·         Przy zakupie czegokolwiek decydują emocje.
·         Nie jest ważne CO mówisz i robisz, tylko JAK.

 „Jeśli poważnie traktujecie swój cel, poważnie przygotujcie listę i poważnie z nią pracujcie. Jeśli poważnie przygotujecie listę, to dobrze umówicie i przeprowadzicie każde spotkanie i będziecie skazani na sukces.” – skonkludował w ramach podsumowania Country Manager Marcin Maciąg.

Drugie spotkanie Workshop Edition w ramach Akuna Leadership Academy odbędzie się już w październiku 2015 – aktywni skupią się na przeszkoleniu w ramach drugiego „K” – konsekwencji. ​

 

Edycja komentarza

Traktuj zaznaczony tekst jako obrazek | link | pogrubienie | kursywa

Nowy Komentarz

Aby dodać komentarz zaloguj się !